O firmě Kubias

Základy firmy byly položeny v roce 1996 kdy jsme díky živnostenskému oprávnění  začali s podnikáním v kovárně v Plačicích. Zabývali jsme se podkováním koní, kovářskou a zámečnickou výrobou. 

V roce 1998 jsme vyrobili první kusy překážek pro koně. První stojany byly celokovové. K nim jsme začali dodávat první dřevěné bariéry (pro zajímavost – kovový stojan č. 2 z naší nabídky vyrábíme v nezměněné podobě již od roku 1999).

 V roce 2003 jsme zakoupili první truhlářské stroje a rozšířili nabídku o dřevěné překážky. 

V roce 2007 již byly prostory v plačické kovárně nedostačující a proto jsme se rozhodli zakoupit objekt bývalého kravína v Sedlici a přesunout výrobu překážek tam. V kovárně zůstala pouze výroba kovových komponentů. Větší prostory nám dovolili přikoupit další truhlářské stroje, díky kterým jsme rozšířili nabídku překážkového materiálu. 

V roce 2016 jsme pořídili první CNC router pro vyřezávání tvarů z překližky. V roce 2017 jsme rozšířili výrobu o výrobky z ALU materiálu. V roce 2019 se výroba dále rozšířila o práškovou lakovnu, ke které přibyla v roce 2020 mokrá lakovna s vysokotlakým stříkacím zařízením. Do budoucna chystáme další investice do technologie výroby překážek. 

Jsme hrdí na to, že za dobu fungování firmy Kubias se nám neustále daří zvyšovat kvalitu,  rozšiřovat sortiment a zajistit dlouhou živostnost našeho zboží. 

Oceněním za snahu je pro nás setkání se s našimi výrobky nejen na českých a evropských kolbištích, ale i v takových částech světa jako je například Kanada nebo Austrálie.

Materiály a technologie zpracování

Pro námi vyráběné překážky používáme širokou škálu materiálů počínaje kovem, dřevem masiv, dřevěnou překližkou, ALU profily až po plastové komponenty. 

K výrobě bariér se používají buď středové palisády nebo lepené eurohranoly. 

Neustále se pracuje na zdokonalení výroby. K tomu slouží nejmodernější stroje.     

Dnes používáme CNC obráběcí  frézu k dokonalému vyřezávání požadovaných tvarů.                                                             

Při výrobě hliníkových překážek jsme soběstační a to od  dělení materiálu, sváření až po povrchovou úpravu ve vlastní práškové lakovně. 

Pro povrchovou úpravu dřeva požíváme vysokotlaké stříkací zařízení .

Barvy pro překážky dovážíme od  německého  dodavatele. Odstíny barev si mícháme sami. Výhodou je příprava jakéhokoli barvy v potřebném množství.

Používáme jen ty nejlepší certifikované materiály s ohledem na jejich bezpečnost.